― 18 Nisan 2023
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Genel Müdürlük 22 Mayıs Salonu’nda Kurum personeliyle iftar programı düzenledi. İftar programına TKİ Genel Müdürü Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan, üst düzey yöneticiler ve Kurum çalışanları katılım gösterdi.
ACIMIZ HÂLÂ ÇOK TAZE
Yakın zamanda yaşadığımız afetlere değinerek geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, “Öncelikle deprem ve sel afetlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Acımız hâlâ çok taze ancak biliyoruz ki birlik ve dayanışma ile Allah’ın izniyle bu aziz milletin aşamayacağı şey yok.” dedi
EMEKLERİNİZİN FARKINDAYIZ
Arama kurtarma çalışmalarına katılan kahraman madencilerimiz başta olmak üzere sahada, genel müdürlükte ve işletmelerde çalışan tüm personele; “Emeklerinizin farkındayız. Sadece kurum için değil Yüzyılın afetinde ülkemiz için de elinizi taşın altına koymaktan çekinmediniz. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.
ÖNCE İNSAN
TKİ olarak hem enerji sektöründe hem de kamuoyu yararına yürütülen çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde önemli işlere imza attıklarını belirten Erdoğan, “Kurum olarak her işimizde önce insan diyerek iş sağlığı ve güvenliği konusuna gereken önemi göstermeye gayret ediyoruz. Güzel şeyler bir günde ortaya çıkmaz. Hepimizin zamanını, emeğini ortaya koyduğu, etik iş ahlakı bilinciyle yürüttüğümüz projelerimizde Rabbim bize muvaffakiyet nasip etsin.” dedi.
Mübarek Ramazan ayının bereketiyle iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Erdoğan, “Şimdiden sizin ve ailenizin Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Rabbimden bizleri sağlıkla bir sonraki Ramazan’a da kavuşturmasını diliyorum.” diye konuştu.
Yemeğe katılan personel, memnuniyetlerini belirterek Ramazan ayının manevi havası eşliğinde iftarlarını gerçekleştirdi.