― 1 Aralık 2022
Tükettiğimiz kadar üretiyoruz sloganıyla yenilenebilir enerji konusundaki yatırımlarına devam eden TKİ, Kurum otoparkına GES ve elektrikli araç şarj istasyonu kurdu.
TKİ’de 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan Dönmez, ilk olarak TKİ otoparkına kurulan 120 kilovatlık güç kapasitesine sahip "Çatı GES ve Şarj İstasyonu"nun açılışını yaptı. TKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan’ın açılış konuşmasının ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi ve otoparkta bulunan elektrikli araç, şarj istasyonunda şarj edildi.
Sayın Dönmez, açılışın ardından TKİ Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen 4 Aralık Dünya Madenciler Günü Etkinliği’ne katılarak, "Hikayemiz Kömür" isimli belgeseli izledi.
Sayın Dönmez burada yaptığı konuşmada Amasra'da yaşanan maden kazasına ilişkin, "İnşallah bu ve benzeri kazaların olmaması için bugüne kadar gösterdiğimiz gayretin çok daha fazlasını göstereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
Sayın Dönmez, yerli kömür başta olmak üzere madenlerin gün yüzüne çıkarılması atağını "Bağımsız Enerji Güçlü Türkiye" diyerek başlattıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Sizlerin gayretleriyle inşallah Türkiye Yüzyılı kalkınmanın, büyümenin, üretmenin, refahın, enerjinin yüzyılı olacak. Biz hep birlikte güçlüyüz. Hep birlikte Türkiye'yiz ve hep birlikte Türkiye'yi aydınlatmaya devam edeceğiz. Sözlerime burada son verirken davetimize icabet ederek buraya kadar geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bugün vesilesiyle Dünya Madenciler Günü'nüzü bir kez daha tebrik ediyor, ahirete intikal eden maden şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum."
Belgesel gösteriminin ardından Sayın Dönmez, tahlisiye ekip liderlerine başarı sertifikası verdi ve bugüne kadar gösterdikleri başarılardan dolayı teşekkür etti. Sayın Dönmez, sertifika töreninin ardından madencilerle bir araya gelerek taleplerini dinledi.