Organizasyon Şeması
Yıllık Faaliyet Raporları
Kömür Fiyatlari
TKİ Hizmet Standartları
İhale İlanları
Bilgi Edinme Başvuru
Gerekli Linkler
 
 

 

 

 

510 MW Kapasiteli Kolin-Hidrogen A.Ş. Termik Santrali Temel Atma törenine ait görüntüler.  
 T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın himayelerinde, Kolin-Hidrogen A.Ş.’nin Termik Santral kurulumu amaçlı rödövans usulüyle almış olduğu Manisa-Soma (Deniş2, Evciler, Kozluören ve Türkpiyale)’daki Linyit Kömür Sahaları kömürüyle beslenecek olan Kolin 510 MW Kapasiteli Termik Santrali için temel atma töreni, 19 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Temel atma törenine ait fotoğraflar için tıklayınız.Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'ın TRT Haber'de Fazla Mesai adlı programda röportajı yayımlanmıştır.  

 TRT Haber televizyonu “fazla mesai” programı, kurumumuzun ve kömürün tanıtımı amacıyla Kütahya GLİ Müessesesi Müdürlüğümüze ait açık ocak ve yer altı sahalarında aralık ayı içerisinde çekimler yapmış olup, ayrıca genel müdürümüz sayın Mustafa AKTAŞ’la da röportaj yapmışlardır. Söz konusu program, 30 aralık 2013 tarihinde TRT Haber’de 21.00’da yayımlanmıştır.


Videoyu izlemek için tıklayınız.
Mozambik Cumhuriyeti, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Armando INROGA, 19.12.2013 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ’ı ziyaret etmişlerdir.  
 Mozambik Cumhuriyeti, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Armando INROGA, 19.12.2013 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ’ı ziyaret etmişlerdir. 

Fotoğraflar için tıklayınız.
Kömür Bayilikleri verilecektir.  

 Kurumumuz ELİ ve GLİ müessesesi müdürlüklerince üretilen ısınma amaçlı +18 mm (torbalı)  ve  10-18 mm (torbalı) kömür cinsleri için 2014 yılı için kömür bayilikleri verilecektir. Konuya ilişkin detaylı bilgiler 
www.eli.gov.tr  ve www.gli.gov.tr  internet adreslerinde ilan edilmiştir.ÖSYM BAŞKANLIĞINCA 2013-2 KPSS SONUCU KURUMUMUZA YERLEŞTİRİLEN ADAYLAR HAKKINDA  

ÖSYM Başkanlığınca 2013/2 KPSS Sonucu Kurumumuza yerleştirilen adayların 17.12.2013 Salı günü saat 10:00 ' da Genel Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir.

ÖSYM 
Başkanlığınca 2013/2 KPSS Sonucu Kurumumuza yerleştirilen adaylardan istenilen belgeler.

1- Nüfus Cüzdanı aslı
2- Diploma aslı
3- 12 adet vesikalık renkli fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı İnternet Portal Sistemi (İPS) Anket Çalışması  
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı İnternet Portal Sistemi (İPS) tasarım ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.
Bahsi geçen kapsamda İPS çalışmalarına yön verecek görüş ve beklentilerinizi iletebileceğiniz bir anket formu oluşturulmuştur.
Söz konusu ankete 25-29 Kasım 2013 tarihleri arasında aşağıdaki adresten erişerek katılabilirsiniz.
Ankete ulaşmak için tıklayınızİş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Genel Müdür Sn. Mustafa AKTAŞ, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanlarımız ve çalışanlarımızın katılımları ile 21-25 Ekim 2013 tarihlerinde verilmeye başlanmıştır.  
 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında verilmesi zorunlu bulunan “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri “ Genel Müdür Sn. Mustafa AKTAŞ, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanlarımız ve çalışanlarımızın katılımları ile 21-25 Ekim 2013 tarihlerinde verilmeye başlanmıştır.

Eğitimden fotoğraflar için tıklayınız2014 yılı için ELİ (Soma) ve GLİ (Tunçbilek) Müesseselerimizde sanayi kömürü taleplerinin toplanmasına başlanılmış olup, talep toplama duyuruları www.eli.gov.tr ve www.gli.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.  

2014 yılı için ELİ (Soma) ve GLİ (Tunçbilek) Müesseselerimizde sanayi kömürü taleplerinin  toplanmasına  başlanılmış  olup,  talep  toplama  duyuruları  www.eli.gov.tr  ve www.gli.gov.tr  adresinde  yayınlanmıştır. Kurumumuzdan 2014 yılı için sanayi kömürü talep eden müşterilerimizin duyurularda belirtilen süre içerisinde ilgili müesseselerimize başvurmaları gerekmektedir.
1-6 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenen XVII. Uluslararası Kömür hazırlama kongresi İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.  
 1-6 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenen XVII. Uluslararası Kömür hazırlama kongresi Bakan yardımcımız Sayın Murat Mercan ve Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'ın katılımlarıyla İstanbul'da gerçekleşmiştir.

Kongreden fotoğraflar için tıklayınızİş Yerlerinde Psikolojik Tacizin (Mobbing) Önlenmesi Eğitimi 19-20 Eylül 2013 tarihlerinde Müessese ile İşletmelerimizde ve 25 Eylül 2013 tarihinde Kurum merkezimizde gerçekleştirilmiştir.  
   “İş Yerlerinde Psikolojik Tacizin (Mobbing) Önlenmesi Eğitimi", Devlet Personel Başkanlığı Uzmanı Mustafa KAYA tarafından, 19-20 Eylül 2013 tarihlerinde Müessese ile İşletmelerimizde ve 25 Eylül 2013 tarihinde Kurum merkezimizde görev yapan toplam 354 personelimize verilmiştir.

Eğitimden fotoğraflar için tıklayınızKurumumuz, İstanbul Sanayi Odası'nın Ağustos 2013 sayısında yayımladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” çalışmasının 2012 yılı sonuçları açıklandı.  

    Kurumumuz, İstanbul Sanayi Odası'nın Ağustos 2013 sayısında yayımladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” çalışmasının 2012 yılı sonuçlarına göre,

·         3,2 Milyar TL ile Üretimden satışlar (net) genel sıralamasında 15. sırada, Kamu Kurumları arasında ise 2. sırada
·         860 Milyon TL ile Karlılık genel sıralamasında 3. sırada, Kamu Kurumları arasında ise 2. sırada
·         7318 mevcut kadrolu personeliyle İstihdam genel sıralamasında 8. sırada, Kamu Kurumları arasında ise 4. sırada yer almıştır.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 03-07 Haziran 2013 tarihinde düzenlediği 6. Ulusal Bitki Besleme ve Gübre Kongresi Nevşehir’ de gerçekleşmiştir.  

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 03-07 Haziran 2013 tarihinde düzenlediği 6. Ulusal Bitki Besleme ve Gübre Kongresi Nevşehir’ de gerçekleşmiştir. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumunun Altın Sponsor olarak katıldığı kongre de Hümik Maddeler TKİ Özel Oturumu yapılmış ve oturum başkanlığını Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ömer Sezgin yapmıştır. TKİ-Hümas’a yoğun bir ilgi sağlanan kongrede TKİ adına 9 adet bildiri yayınlanmıştır.

Kongreden fotoğraflar için tıklayınız29 Mayıs 2013 tarihinde, Genel Müdürlüğümüz Sivil Savunma Hizmetleri Servislerinde görevli 144 personele “Yangın Söndürme Eğitimi” verilerek, takiben Kurumumuz bahçesinde “Yangın Söndürme Tatbikatı” yaptırılmıştır.  

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı elemanlarınca 29 Mayıs 2013 tarihinde, Genel Müdürlüğümüz Sivil Savunma Hizmetleri Servislerinde görevli 144 personele “Yangın Söndürme Eğitimi” verilerek, takiben Kurumumuz bahçesinde “Yangın Söndürme Tatbikatı” yaptırılmıştır.

Tatbikat görüntüleri için tıklayınız.Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ, 25 Nisan 2013 tarihinde İstanbul’da “ICCI 2013 - 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında düzenlenen panelde konuşma ve sunum yapmışlardır.  
Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ, 25 Nisan 2013 tarihinde İstanbul’da “ICCI 2013 - 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında düzenlenen panelde “TÜRKİYE ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİNDE KÖMÜR POTANSİYELİ” konulu konuşma ve sunum yapmışlardır.

Panele ilişkin haber için
http://www.mmg.org.tr/8-paneller/458-icci-da-elektrik-enerjisi-uretiminde-komurun-onemi-konusuldu.html

Panelden fotoğraflar için tıklayınız.Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ ve beraberindeki Genel Müdürlük Heyeti, 29-31 Mart 2013 tarihleri arasında Manisa-Soma ELİ Müessesesi’nde teknik incelemelerde bulunmuşlardır.  
 
Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ ve beraberindeki Genel Müdürlük Heyeti, 29-31 Mart 2013 tarihleri arasında Manisa-Soma ELİ Müessesesi’nde teknik incelemelerde bulunmuşlardır. 

Teknik incelemelere ait fotoğraflar için tıklayınız.
Eğitim ve Dinlenme Tesislerimize ait 2013 yılı uygulama talimatı  
 İlgili dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Talep Formu için tıklayınız.Genel Müdürlüğümüzde “Kömür Arama ve İşletme Dönemlerinde Jeolojik, Hidrojeolojik, Jeoteknik, Jeofizik Etüt ve Sondajlı Arama Faaliyetleri” konulu hizmet içi eğitim semineri 08-12 Nisan 2013 tarihleri arasında konferans salonunda düzenlenmiştir.  

 Genel Müdürlüğümüzde “Kömür Arama ve İşletme Dönemlerinde Jeolojik, Hidrojeolojik, Jeoteknik, Jeofizik Etüt ve Sondajlı Arama Faaliyetleri” konulu hizmet içi eğitim semineri 08-12 Nisan 2013 tarihleri arasında konferans salonunda düzenlenmiştir. Seminer Kurumumuzun Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, TÜBİTAK, MTA ve EÜAŞ ile yaptığı işbirliği sonucunda gerçekleştirilmiş olup, merkez ve taşra teşkilatımızdan toplam 42 teknik elemanın katılımı sağlanmıştır.

Seminerden fotoğraflar için tıklayınız.
Kurumumuz Genel Müdürlüğü ve bağlı Müesseselerinde 2012 yılında açıktan ve naklen atama yolu ile ilk defa işe başlayan 42 personelimize 11-15 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara Genel Müdürlük binasında “Oryantasyon Eğitimi” düzenlenmiştir.  

  Kurumumuz Genel Müdürlüğü ve bağlı Müesseselerinde 2012 yılında açıktan ve naklen atama yolu ile ilk defa işe başlayan 42 personelimize 11-15 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara Genel Müdürlük binasında “Oryantasyon Eğitimi” düzenlenmiş olup, eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları verilmiştir. Bu eğitimi takiben Genel Müdürlüğümüzde işe başlayan personelimiz için kömür üretimi (açık ocak/yeraltı) ile ilgili çalışmaları yerinde görmek üzere Garp Linyitleri İşletmesi Müessese Müdürlüğümüze 20-22 Mart 2013 tarihlerinde bilgilendirme gezisi düzenlenmiştir.

Eğitimden fotoğraflar için tıklayınız.
Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'ın, EuroNewsport Dergisinin Mart 2013 sayısında “KÖMÜR VE ENERJİ” konulu röportajı yayınlanmıştır.  

 Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'ın, EuroNewsport Dergisinin Mart 2013 sayısında yayınlanan “KÖMÜR VE ENERJİ” konulu röportajını okumak için tıklayınız.
Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ, 5 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da “ICCI 2013 - 2. Organizasyon ve Danışma Komitesi Toplantısı”nda “TÜRKİYE ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİNDE KÖMÜR POTANSİYELİ” konulu konuşma ve sunum yapmışlardır.  

 Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ, 5 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da “ICCI 2013 - 2. Organizasyon ve Danışma Komitesi Toplantısı”nda “TÜRKİYE ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİNDE KÖMÜR POTANSİYELİ” konulu konuşma ve sunum yapmışlardır. Toplantıya ICCI Yürütme Kurulu Başkanı ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Selahattin Çimen de katılmışlardır. Toplantıya ilişkin haber için tıklayınız. 

Toplantıdan fotoğraflar için tıklayınız.
Kurumumuz Genel Müdür Yardımcısı Ömer SEZGİN 22.02.2013 Cuma günü, TRT Ankara Radyosu'nun “Gündem” Programına katılmıştır.  

Kurumumuz Genel Müdür Yardımcısı Ömer SEZGİN 22.02.2013 Cuma günü, TRT Ankara Radyosu'nun “Gündem” Programına katılmıştır.

İlgili programı dinlemek için tıklayınız.15.02.2013 Cuma Günü TRT Haber kanalının “Gündem” Programı TKİ Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi Tunçbilek Tesisleri'nde canlı olarak gerçekleştirilmiştir.  

15.02.2013 Cuma günü, saat 11:35’te TRT Haber kanalının “Gündem” Programında TKİ Tunçbilek Gazlaştırma Tesisleri ile ilgili yayın canlı olarak gerçekleştirilmiştir.

İlgili programı dinlemek için tıklayınız.Kurumumuz Genel Müdürü Sayın Mustafa AKTAŞ, TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda, 24 Ocak 2013 Perşembe günü 16.00-17.00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanan "Enerji-Politik" programına katılmışlardır.  
Kurumumuz Genel Müdürü Sayın Mustafa AKTAŞ, TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda, 24 Ocak 2013 Perşembe günü 16.00-17.00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanan "Enerji-Politik" programına katılmışlardır.

İlgili programı dinlemek için tıklayınız.Kurumumuz Genel Müdürü Sayın Mustafa AKTAŞ, TRT Haber kanalının “Gündem” Programında “Kömür Gazlaştırma ve Türkiyede Kömüre dayalı Enerji yatırımları” Konulu Canlı Yayına katılmışlardır.  

07.01.2013 Pazartesi günü, saat 08:35’te Kurumumuz Genel Müdürü Sayın Mustafa AKTAŞ, TRT Haber kanalının “Gündem” Programında “Kömür Gazlaştırma ve Türkiyede Kömüre dayalı Enerji yatırımları” Konulu Canlı Yayına katılmışlardır.

Programa ait video görüntülerini izlemek için
tıklayınız.T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın himayelerinde, “Kömür Gazlaştırma Pilot Tesisi”nin devreye alınması.  
 

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın himayelerinde, 31 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilen, Kurumumuz GLİ Müessesesi Tunçbilek sahasında kurulu bulunan 250 kg/saat kapasiteli “Kömür Gazlaştırma Pilot Tesisi”nin devreye alınması ile ilgili açılış törenine ait fotoğraflar...
Kurumumuzun 2013 Yılı İş Programı 21-22-23 Aralık Tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.  

Kurumumuzun 2013 Yılı İş Programı 21-22-23 Aralık Tarihlerinde Müesseselerimiz (ELİ-GLİ-GELİ), İşletmelerimiz (ÇLİ,BLİ,ILİ,YLİ) ve Bağlı ortaklarımızın (KİAŞ, YENİ ÇELTEK ) katıldığı toplantılarda görüşülerek gerçekleştirilmiştir.
Toplantılara ait fotografları görmek için tıklayınız.Bursa İli Keles İlçesi Harmanalanı ve Davutlar Linyit Kömür Sahalarında Kurulacak 270 MW Kapasiteli Termik Santral Yapımı Rödövans Sözleşmesi imza törenine ait fotoğraflar...  

 T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın himayelerinde, 17 Aralık 2012 tarihinde Kurumumuz ile Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi arasında gerçekleştirilen Bursa İli Keles İlçesi Harmanalanı ve Davutlar Linyit Kömür Sahalarında Kurulacak 270 MW Kapasiteli Termik Santral Yapımı Rödövans Sözleşmesi imza törenine ait görüntüler...18.12.2012 Salı günü, saat 13:35’te Kurumumuz Genel Müdürü Sayın Mustafa AKTAŞ, TRT Haber kanalının “Gündem” Programında “Kömür, Soba Zehirlenmeleri ve Enerjide TKİ’’nin Yeri” Konulu Canlı Yayına katılmışlardır.  

 18.12.2012 Salı günü, saat 13:35’te Kurumumuz Genel Müdürü Sayın Mustafa AKTAŞ, TRT Haber kanalının “Gündem” Programında “Kömür, Soba Zehirlenmeleri ve Enerjide TKİ’’nin Yeri” Konulu Canlı Yayına katılmışlardır.

Programa ait video görüntülerini izlemek için tıklayınız.4 Aralık 2012 Salı günü, Kurumumuz Konferans Salonu'nda Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirilmiştir.  

 4 Aralık 2012 Salı günü, Kurumumuz Konferans Salonu’nda, Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının katılımıyla tüm personelimizin de davetli olduğu BİLGİLENDİRME TOPLANTISI gerçekleştirilmiştir. Toplantıya ait fotoğraflar için tıklayınızSanayi Kuruluşlarına 2013 Yılı Sanayi Amaçlı Kömür Tahsisiyle İlgili Duyuru  


2013 yılı için ELİ (Soma) ve GLİ (Tavşanlı) Müesseselerimizin sanayi amaçlı kömür tahsis duyuruları ilgili Müesseselerimizin web sitelerinde (www.eli.gov.tr ve www.gli.gov.tr ) yayınlanmıştır.
Manisa İli Soma İlçesi Deniş Linyit Kömür Sahasında Kurulacak 450 MW Kapasiteli Termik Santral Yapımı Rödövans Sözleşmesi imza törenine ait görüntüler...  

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın himayelerinde, 8 Ekim 2012 tarihinde Kurumumuz ile HİDRO-GEN Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Tic. A.Ş. (Kolin İnş.) arasında gerçekleştirilen Manisa İli Soma İlçesi Deniş Linyit Kömür Sahasında Kurulacak 450 MW Kapasiteli Termik Santral Yapımı Rödövans Sözleşmesi
imza törenine ait görüntüler

İmza törenine ait video görüntülerini izlemek için tıklayınız.Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı’ndan Enerji Bakan Yardımcısı Sayın Daniel B. PONEMAN ve heyeti, 04.10.2012 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ’ı ziyaret etmişlerdir.  

Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı’ndan Enerji Bakan Yardımcısı Sayın Daniel B. PONEMAN ve heyeti, 04.10.2012 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ’ı ziyaret etmişlerdir.

Görüntüler için tıklayınız.Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'ın Ict Media Dergisi ile yaptığı röportaj için tıklayınız.  
 Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'ın  Ict Media Dergisi ile yaptığı röportajı okumak için tıklayınız.

http://www.ict-media.com/arsiv/2012/ekim/index.html#/54/İstanbul Sanayi Odasi'nın (ISO) gerçekleştirdiği “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması Açıklandı  


İstanbul Sanayi Odası'nın 44 yıldır aralıksız olarak hazırlayıp yayımladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” çalışmasının 2011 yılı sonuçları, İSO dergisinin 2012 yılı özel sayısı ile kamuoyuna duyurulmuştur. İSO 500 araştırması, Türkiye'de kuruluş bazında üretim,satış,katma değer,varlıklar ve mali konularda bilgiler veren tek çalışma niteliğindedir. Bu çalışma ile sanayi sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar, üretimden satışlar kriterleri çerçevesinde büyüklük sıralamasına tabi tutulmuştur. Kurumumuz, "Türkiye'nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu"
sıralamasında;Karlılıkta Kamuda  4. ve 500 büyük kuruluş içerisnde 12. sırada ve üretimden net satışlarda Kamuda 2. genelde 16. sırada" yer alırken istihdam da 8.119 çalışanı ile Kamuda 4. ve 500 büyük kuruluş içerisinde 6. sırada yer almıştır.
Ankara Valisi Sayın Alaaddin YÜKSEL'in Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Aktaş'a gönderdiği tebrik mesajı.  
 
Ankara Valisi Sayın Alaaddin YÜKSEL'in, Kurumumuzun 2011 yılında Türkiye'de 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alması nedeniyle Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'a  gönderdiği tebrik mesajını görüntülemek için tıklayınız.D-8 Clean Coal Technologies Meeting  
We would like to thank all participants who supported, contributed and honored "D-8 Working Committee Meeting on Clean Coal Technologies" which was held by Turkish Coal Enterprises in İzmir/TURKEY on July 11-14.,2012.   Click for meeting photos


“Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş. 270 MW Kapasiteli Termik Santrali” Temel Atma törenine ait görüntüler…  
 

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın himayelerinde, Kurumumuzca Aksa Enerji A.Ş.’ye Termik Santral amaçlı verilmiş olan Bolu Göynük Himmetoğlu Linyit Kömür Sahasında 13 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleştirilen,  “Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş. 270 MW Kapasiteli Termik Santrali” Temel Atma törenine ait görüntüler…

Temel atma törenine ait video için
tıklayınız.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın, Kurumumuzda 3 Temmuz 2012 tarihinde yapmış olduğu, Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin de katıldığı Kahvaltılı Basın Toplantısı ile alakalı fotoğrafları…  


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın, Kurumumuzda 3 Temmuz 2012 tarihinde yapmış olduğu, Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin de katıldığı Kahvaltılı Basın Toplantısı ile alakalı fotoğrafları…

Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ Bloomberg TV'de Enerji Rehberi programına katıldı.  

Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ Bloomberg TV'de Enerji Rehberi programına katıldı.

Röportajı izlemek için tıklayınız.Adana Tufanbeyli Linyit Kömür Sahasında Kurulacak 600 MW Kapasiteli Termik Santral Yapımı Rödövans Sözleşmesi imza törenine ait görüntüler...  

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ’ın himayelerinde, 25 Haziran 2012 tarihinde Kurumumuz ile TEYO Yatırım ve Dış Ticaret A.Ş. arasında gerçekleştirilen Adana Tufanbeyli Linyit Kömür Sahasında Kurulacak 600 MW Kapasiteli Termik Santral Yapımı Rödövans Sözleşmesi imza törenine ait görüntüler…

İmza törenine ait videoyu izlemek için tıklayınız.Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ, Maden ve Ocak Teknolojileri dergisinin sorularını yanıtladı.  

Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ, Maden ve Ocak Teknolojileri dergisinin sorularını yanıtladı.
Röportaja ulaşmak için tıklayınız.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ'ın, Kurumumuzun Gölbaşi'nda bulunan Gazi Teknopark'ta gerçekleştirdiği toplantıdan görüntüler.  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ'ın, Kurumumuzun Gölbaşi'nda bulunan Gazi Teknopark'taki Ar-Ge çalışmalarına yönelik basın mensupları ile yaptığı toplantıdan görüntüler .I. Ulusal Hümik Madde Kongresi 6-9 Haziran 2012 tarihinde Sakarya Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.  
 
Kurumumuz ile Sakarya Üniversitesinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu "I. Ulusal Hümik Madde Kongresi" 6-9 Haziran 2012 tarihinde Sakarya Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Kongreden görüntüler için tıklayınız.Bakanlar Kurulunun Fakir ailelere ücretsiz kömür yardımı yapılmasına ilişkin karar (2012/2258)  

Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 06/02/2012 tarihli ve 133 sayılı yazısı üzerine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 35 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 22/03/2012 tarihinde kararlaştırılmış ve yürürlüğe girmiştir.

-Kampanyadan yararlanması planlanan aile sayısı: 2.037.531

-Kampanya süresince dağıtılması programlanan kömür miktarı : 1.941.386 ton


Not:İhtiyaç sahiplerinin kampanyadan yararlanabilmesi için, bulundukları il/ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurması gerekmektedir.
Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'la birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Hasan Murat MERCAN, ELİ Müessese Müdürlüğümüze teknik ziyarette bulunmuşlardır.  


Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ'la birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Hasan Murat MERCAN, Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Sayın Aziz YILDIRIM, Yeni Çeltek Genel Müdürü Sayın Dr. Osman COŞKUN ve TKİ Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte ELİ Müessese Müdürlüğümüze teknik ziyarette bulunmuşlardır.
 
Ziyaretten görüntüler için tıklayınız.
Kurumumuz tarafından “KÖMÜR YARDIMI, SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ” Konulu Toplantı, 30-31 Mart-01 Nisan 2012 Tarihleri arasında Kızılcahamam’da gerçekleştirilmiştir.  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hasan Murat MERCAN,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Aşkın ASAN,
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Aziz YILDIRIM,

55 İlin  Vali Yardımcısı, 

89 İlçe Kaymakamı , 

91 Vakıf Müdürü ve

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ,TKİ, TTK, DDY,KİAŞ, YENİ ÇELTEK A.Ş.,  Kurumlardan 86 Kişinin katılımıyla Gerçekleştirilmiştir.
Sorunların tartışılıp çözüm önerilerin görüşüldüğü ve Genel Müdürümüz Mustafa AKTAŞ’ın Moderatörlüğünde gerçekleşen bir Panelle noktalanan toplantı, katılımcıların karşılıklı memnuniyeti ve bu tür toplantıların tekrar edilmesi temennisiyle sonuçlandırılmıştır.

Toplantıdan görüntüler için tıklayınız.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ, Genel Müdürümüz Sayın Mustafa AKTAŞ’a, Makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardır.  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ, Genel Müdürümüz Mustafa AKTAŞ’ın,  28 Aralık 2011 tarihinde TKİ Genel Müdürü olarak atanmasının ertesi günü olan 29 Aralık 2011 tarihinde, Makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardır.

Görüntüler için tıklayınız.  1  2 Kurum İçi Uygulama Kullanıcı/Yetki Talep Formu Hakkında  
Kurumumuzda kullanılmakta olan Kurum İçi Uygulama yazılımlarına yeni kullanıcı veya kullanıcı yetki değişikliği aşağıda linki verilen form ile talep edilmesi gerekmektedir.Form harici gelen talepler 03.05.2011 tarihinden itibaren işleme alınmayacaktır.

İlgili forma ulaşmak için tıklayınız.Ulusal Pnomokonyoz Önleme Eylem Planı (YENİ)  
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:
Ulusal Pnomokonyoz önleme Eylem Planı

- Pnomokonyoz tanı şeması
- Ulusal Pnomokonyoz önleme eylem planı
-
Pnomokonyoz broşür
- Asbest Broşür
- İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü
- Asbestle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik
- Tozla mücadele yönetmeliği
- Pnomokonyoz izleme birimine gönderilecek bilgi ve belgelerin tarafımızdan doldurulmuş birer örneği
 
 
 
 
 
 
 
TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU
Hipodrom Cad. No:12 Yenimahalle 06330 Ankara Tel: (+90) 312- 540 10 00 (50 Hat) Fax:(+90) 312 384 16 35
E-Mail: tkiadmin@tki.gov.trTasarım : © 2007 TKİ Kurumu Web Tasarım Grubu
Google